Альберт, або найвища форма страти

15 марта, 19:00
Вистава «Альберт, або найвища форма страти». 15 березня 2015 року на сцені Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського.
 
Юрій Андрухович. Уляна Горбачевська. Марк Токар 
 
Відео: vj-group «Cube».
Звук: Віктор Новожилов.
Графіка: Анатолій Бєлов. 
Ідея проекту: Оля Михайлюк .
 
Про виставу...
 
Юрій Андрухович.
«Вистава «Альберт» створена за моїм однойменним оповіданням, що колись увійде до збірки про видатних нечестивців усіх часів. У центрі нашого дійства - історія Альберта Вироземського, шахрая і злодія. Щоб уникнути смертної кари, він погодився віддати душу дияволу, але підписана кров'ю угода чомусь не спрацювала - й певного осіннього дня року 1641-го його було привселюдно спалено посеред львівської площі Ринок…» Ця вистава - гра слів, інтонацій, жестів, що виникає у відчайдушній, ризикованій і водночас гармонійній взаємодії письменника, що проявляється тут не лише як автор текстів, але і як співак, і як актор, з чудовими музикантами. Виставу доповнює тонка, іронічна, пронизлива графіка, що оживає під час вистави.
 
Уляна Горбачевська.
Новий вимір - музика, спровокована текстом… Графіка, фрі-джаз, література, традиційна музика, театр. Кожен прийшов у проект зі своєї території і розповів історію у свій спосіб. Як не дивно, це якраз і спрацювало. Ми творимо разом, взаємодіємо, але не змішуємось… якось так.
 
Любов Якимчук.
Із середньовічного сюжету просвердлені «дірки» в сучасність (алюзії та натяки), комбіновані стилістично різні мелодії та пісні. Ця інтертекстуальність втягує у гру глядача, спонукаючи його до співтворчості… Після вистави публіка аплодує стоячи... катарсис пережили навіть ті, хто думав, що вже не здатен відчувати щось подібне від сучасного мистецтва.
 
Юрій Андрухович:
Ідея поєднати саме цей текст із саме такими виконавцями та саме такою візуалізацією - це щось більше і значніше, ніж просто режисура. Це створення особливого мистецького синтезу, відкривання потаємних можливостей тексту, про які не здогадувався навіть я, його автор.
Показать полностью...


Это прошедшее мероприятие. Продажа билетов прекращена.

+ Вопрос FaQ Ответ